Mizmer Bireysel Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Bireysel Danışmanlık | Hizmetlerimiz

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Mutlu bir flört ya da evlilik süreci, bireylerin birbirleriyle nasıl ilişki kurduğuna bağlıdır. Bu ilişki ne kadar sağlıklı ve kaliteli olursa birliktelikler de o kadar mutlu, huzurlu ve kalıcı olur. İlişkinin kalitesi ise en temelde bireylerin doğuştan gelen ve yaşam boyu değişmeyen mizaç (huy) yapılarının birbirleri ile ne kadar uyumlu olduğuyla ilişkilidir. Eğer bireyler, hayattan ve birbirlerinden ne beklediklerini, hayatı nasıl algıladıklarını ve olaylara nasıl baktıklarını, yani birbirlerinin mizaç yapılarının eğilimlerinin tam olarak ne olduğunu bilebilirlerse, evlilikleri bir kumar olmaktan çıkıp mutlu ve sağlıklı bir yaşamı paylaşma yolunda atılan ilk adım olabilir. Ancak bunun için, önce kendilerinin ardından eşlerinin mizaç yapısı hakkında “objektif ve doğru” bilgiye sahip olmalıdırlar. Evlilik Öncesi Danışmanlık hizmetimizin temel amacı bireylerin birbirleri ve ilişkileri hakkında “objektif, doğru ve tutarlı” bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Bizler evlilik öncesi danışmanlık hizmetlerimizle bireylerin birbirlerini tanıma, anlama, keşfetme süreçlerinde onlara ışık tutacak en temel kaynağı sunuyoruz. Bu sayede bireylerin yaşam boyu birbirlerini ve çatışma noktalarını ana yapıları üzerinden görebilmelerini sağlıyoruz.

- MİZMER
 

Evlilik Öncesi Danışmanlığı hizmetlerimizin başlıca amaçları şunlardır;

  • Kişilere, kendi mizaç tipleri hakkında farkındalık kazandırmak
  • Bireylerin, birbirlerinin mizaç ve kişilik yapıları hakkında detaylı bilgiye sahip olmalarını sağlamak
  • Evlilik öncesinde bireylerin arasında ortak bir dil ve anlayış geliştirmek
  • Bireylerin mizaç tipleri göz önüne alınarak, evlilik süresince yaşayabilecekleri problemler, sorun yaratabilecek farklılıklar ve bunların nasıl aşılabileceği hakkında kapsamlı bilgiler vermek
  • İlişkilerine sağlıklı bir şekilde devam etme ya da etmeme kararı vermelerini sağlamak
  • Bireylerin, evlilik sürecine psikolojik açıdan hazır hale getirmek

  •  

SORULARINIZI CEVAPLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ